Recenze - Thule Coaster XT

12.07.2023

Thule Coaster XT je vozík za kolo, který lze využít na jedno nebo dvě děti. Má nosnost 45 kg (max 22 kg/dítě). Vozík je velmi prostorný, dvě děti se do něj pohodlně vejdou [1]. Lze ho využít i jako kočárek jednoduchým otočením předního kola a posunutím tyče s předním kolem blíže k vozíku. Rukojeť pro rodiče má dvě polohy. K vozíku lze dokoupit miminkovník.

Uvnitř nalezneme kapsičku na hračky, pití nebo svačinu [2]. Výrobce myslel na to, že dítě bude mít helmu a prostor za hlavou dítěte je tomu tedy uzpůsoben. Na vozíku je integrovaná sítka proti hmyzu a pláštěnka, obojí se snadno sroluje [3]. Vzadu disponuje vozík úložným prostorem [4]. Plachta, která standardně překrývá úložný prostor jde převrátit dopředu a vytvoří stínítko pro dítě [5]. Pokud už na ose kola máte Thule ezHitch (já to vůbec nesundávám), uchycení vozíku na kolo je otázka minutky. Složení vozíku je záležitost chviličky a pokud sundáte kola, zabere velmi málo místa [6].

Odpružení by mohlo být lepší (je to od Thule pokud se nemýlím nejlevnější model). Nedoporučila bych ho na jízdu velkým terénem. Nelze polohovat sezení, ani ho dát do lehu. Vozík taky nemá ruční brzdu, což pochopitelně při jízdě na kole nevadí, ale s ní by bylo možné ho využít i na brusle nebo běh.

Vytvořte si webové stránky zdarma!