Jestli lze nosit dvě děti najednou? Ale beze všeho, řeklo sluchátko. Nosit můžete jak dvojčata, tak věkem blízké sourozence. Možností jak a v čem je nosit je spousta.

Vybíráte první nosítko a vidíte "nosnost 2,5 – 15 kg" a říkáte si, tyjo tohle beru, to vydrží alespoň do tří let. Jenže chyba lávky, žádné nosítko nemůže sedět novorozenci a zároveň tříletému dítěti. Ani to rostoucí. A proč? Důvodů je několik, například proto, že té látky, kterou by mezi nožičkama ten novorozenec musel mít, by bylo příliš. Proč...

Pokud pořizujete svůj první šátek, vaše base velikost je ideální volbou. Je to tak dlouhý šátek, se kterým pohodlně uvážete kříž s kapsou uvnitř (neboli KSK). Proč je zrovna KSK ten základní úvaz, podle kterého se orientujeme? Je to velmi oblíbený úvaz pro začátečníky, naučíte se na něm, jak šátek správně dotáhnout a jak miminko podsadit. Dítě má...

Tato situace nastane typicky kolem 3-4 měsíce, miminko roste a začíná být zvědavé. Některým dětem výhled ze šátku uvázaného na vašem břiše nemusí stačit. Rodiče občas napadne nosit miminko čelem od sebe, což ale není vhodné řešení.

Narodilo se vám miminko, v šátku je spokojené, vám vyhovuje, že máte volné ruce a klidné děťátko, ale přemýšlíte jak často ho takhle vlastně můžete nosit? Tím si prošel asi skoro každý, kdo své dítě nosí. Když tuhle otázku položíte pediatrovi, fyzioterapeutovi nebo mně, dostanete pravděpodobně pokaždé jinou odpověď.

V roce 1970 zavedl Bernard Hassenstein (mimochodem čestný doktor Karlovy Univerzity v Praze, 1992) dělení mláďat savců na nošence, hnízdoše a běhavce. Tento německý etolog a biolog rozdělil savce do těchto tří skupin podle jejich typického chování.

Thule Coaster XT je vozík za kolo, který lze využít na jedno nebo dvě děti. Má nosnost 45 kg (max 22 kg/dítě). Vozík je velmi prostorný, dvě děti se do něj pohodlně vejdou [1]. Lze ho využít i jako kočárek jednoduchým otočením předního kola a posunutím tyče s předním kolem blíže k vozíku. Rukojeť pro rodiče má dvě polohy. K...

Mohlo by se zdát, že bezplenková komunikační metoda (BKM) s nošením nesouvisí, ale opak je pravdou. Potřeba vylučovat je z mojí zkušenosti nejčastější důvod, proč se miminku nelíbí v šátku nebo v nosítku.

Vytvořte si webové stránky zdarma!